" >

Топ 5 найкорисніших продуктів для малюків03.04.2017

Хочеш, щоб дитина росла здоровою? Щоб правильно розвивалась? Ясна річ, хто ж не хоче всього найкращого для своєї дитини! Тоді швидше дізнайся, які продукти найкорисніші для дітей 2-5 років. За словами лікарів, цей період характеризується високими темпами зростання малюків.

Тому на харчування дитини необхідно звернути особливу увагу. Адже неграмотна організація харчування дитини може стати причиною не тільки неправильного розвитку, а й серйозних проблем в майбутньому.

Наприклад, нестача йоду загрожує порушеннями функцій щитовидної залози, затримкою нервово-психічного розвитку, зниженням імунітету. Дефіцит кальцію і вітаміну D погано позначиться на формуванні кісткової тканини. А брак заліза може привести до уповільнення психомоторного розвитку, до погіршення пам'яті і вміння концентруватися.

1. М'ясо - нежирне, дієтичне м'ясо індички, кролика і телятина - джерело білка, заліза, цинку, вітамінів В2 і B6. При цьому в м'ясі залізо знаходиться в легкозасвоюваній формі. Найкраще готувати м'ясо на пару, відварювати або гасити.

На рахунок бульйонів для дітей дієтологи поки не прийшли до єдиної думки. У м'ясному відварі надто багато екстрактивних речовин, а вони збільшують вироблення травних ферментів.

Тому на травні залози малюка доводиться додаткове навантаження. Так що до 3 років краще почекати з бульйоном і підливою. Дитині до 2 років необхідно в день з'їдати 60-70 г м'яса.

2. Морська риба - один з найкорисніших продуктів для дітей, адже в морській рибі міститься багато білка, заліза, вітаміну В12, йоду і фтору.

Дуже корисним для дитини є риб'ячий жир, адже він містить поліненасичені жирні кислоти, які важливі для правильного розвитку головного мозку, органів зору, імунітету, кровоносної системи. Для дитини краще вибирати нежирні сорти риби - тріску, судак. Для дворічного малюка досить 60-70 г морської риби.

3. Яйця - також незамінний продукт в раціоні дитини, адже в яйцях багато тваринного білка і амінокислот, вітамінів А, D, В2. В 2 рочки малюк повинен з'їдати 2-3 яйця в тиждень.

Але треба вибирати домашні і свіжі, купувати яйця краще у перевіреної господині. І не варто ризикувати і давати дитині сирі яйця, адже в них можуть міститися різні бактерії.

4. Сир, кефір, йогурт і молоко - одні з найбільш корисних продуктів для дитини. У раціоні 2-3-річної дитини має бути не менше 500 мл молока і 50 г сиру в день. Декілька разів на тиждень крихітку можна побалувати запіканкою або сирниками.

Але жирність молочних продуктів не повинна бути занадто високою: молока - до 3,2%, сиру - до 9%. Молочні продукти для дитини - це не тільки джерело кальцію, тваринних жирів і вітамінів, також вони містять корисні для кишкового тракту молочнокислі бактерії.

5. Яблука - один з найкорисніших продуктів, в них міститься пектин, який допомагає виводити з організму такі шкідливі речовини, як свинець і миш'як.

Також в яблуках містяться яблучна і винна кислоти, які сприяють травленню, а вітамін С і залізо зміцнюють імунну систему і допомагають підтримувати постійний рівень цукру в крові. А ще яблука - відмінний тренажер для дитячих зубок і ясен.

Звичайно, це далеко не всі необхідні дитині продукти. У раціоні крихти повинен бути і пшеничний (50-60 г) і житній хліб (15-20 г), і макарони з твердих сортів пшениці, і гречана і вівсяна каші, і рис, сирі і відварені овочі (300 г) і фрукти ( 150 г), а також сухофрукти.

comments powered by Disqus
by ArtGazm