Жителі мегаполісів часто не встигають поснідати або їдять вранці на ходу, вибігаючи на роботу або навчання. А навесні, коли захисні сили організму знижені після зимових морозів, збалансований сніданок - один з найважливіших моментів для підтримки енергії і життєвих сил.

" >

Що їсти на сніданок?13.03.2017

Універсального сніданку, який підходив би усім людям, не існує, стверджують медики.
Що їсти на сніданок?

Яйце/яйця
Яйце - дійсно унікальний продукт. Він містить вітаміни E, А, D, вітаміни групи В, а також фосфор, залізо і сірку. Яєчний жовток взагалі містить всі необхідні людині мікроелементи, тому вранці можна їсти яйця в будь-якому вигляді. 


Ввсянка
Вівсяна каша є універсальним сніданком - вона підходить для людей з будь-яким травленням.  Вівсянка містить вітаміни В, А, Е, фосфор, кальцій, йод, а також калій і магній. Щоб якось урізноманітнити страву, у вівсянку можна додавати різні джеми, сушені або свіжі фрукти, горіхи і мюслі. Цукор в каші цілком можна замінити більш корисним медом.

Фрукти
Не всі фрукти підходять для сніданку - вони містять велику кількість клітковини і є досить складними для перетравлення. Тому лікар радить вибирати яблука солодких сортів і запікати їх разом з сухофруктами, горіхами, сиром і медом. Крім того, вранці можна з'їсти банани - вони досить калорійні, тому ідеально підходять для сніданку. Вони також добре впливають на роботу кишечника.

Сир
Сир і будь-які кисломолочні продукти більше підходять для людей з хорошим травленням, адже при його зберіганні можуть утворюватися різноманітні бактерії, які потенційно можуть викликати розлад шлунка. Також не варто вибирати різні сирні маси, глазуровані сирки і готові запіканки - там багато цукру і консервантів. Однак натуральний сир без добавок дуже корисний - в ньому міститься кальцій, фосфор, велика кількість білка і вітамінів групи В. Його можна змішувати з медом, ягодами і фруктами.


З напоїв на сніданок можна вживати практично все- не варто пити тільки газовану солодку воду і розчинну каву. Їх часте вживання на голодний шлунок може викликати проблеми з травленням, аж до гастриту або виразки. Чай, сік (бажано свіжовичавлений або той, в якому менше цукру), натуральна кава - тут обмежень немає. Правда, вважається, що найкращим напоєм для сніданку є зелений чай - кофеїну в ньому міститься в кілька разів більше, ніж в каві, а мікроелементи і антиоксиданти роблять його дійсно корисним.

comments powered by Disqus
by ArtGazm